Showing posts with label Jõulud. Show all posts
Showing posts with label Jõulud. Show all posts

Thursday, December 20, 2012

Jõulueelne kommitegu


Tegin Jõuluks trühvleid. Rammusate kõrvale ka tervislikumaid, näiteks panin sisse oma aia kuivatatud punaseid sõstraid, röstitud kamajahu ja riivleiba, toorjuustu jm. Loomulikult ei pääsenud mööda heledast ja tumedast šokolaadist, vahukoorest, mandlitest, pähklitest ja vahvlitest.

Sunday, December 16, 2012

Piparkoogid valmis!


See paar pannitäit on alles tagasihoidlik algus. Kuna tainast oli üle kuue kilo, siis küpsetasin ikka pool päeva, enne kui tänavuse laari valmis sain. Järgmine päev kulus kaunistamisele, aga nüüd on see tehtud!


Kuuse asemel, II


Veel üks kuusk sai ehitud: metalsest niidist heegeldasin väikesed motiivid ja õmblesin pärlid keskele. Küünalde asemele panin ripatsid, mis on tehtud igat sorti pärlitest. Riputamiseks õmblesin kuusele pärlikujulisi nööpe, mis juba iseenesest mõjuvad ehetena.


Sunday, December 2, 2012

Pärlitega südamed



Pitsi ja pärlitega teeb igasugu ilusaid asju. 
Näiteks need südamed, mis valmisid küll jõuluks, kuid tegelikult võib neid üles riputada  igal ajal. 
Kiirustage, nobenäpud, advent alles algas!

Kuuse asemel

 Mõnikord ei saa jõuluks kuuske tuppa tuua. On siis majas koduloomad või pole lihtsalt piisavalt ruumi.

Sellisel juhul saab kuuse õmmelda ja vaibana seinale riputada.
Mina tegin ühe rohelise ja paar valget (lumist) kuuske. Et puu kohevam oleks, täitsin ta mahulise vatiiniga.

Värvilisest vildist jõuluehetele tikkisin pärleid peale, et küünlavalgel midagi ikka helgiks. Tegin õunu, südameid, küünlaid, piparkooke - kõike seda kraami, mida kuuse külge riputatakse. Igal ehtel on väike konks taga ja kuusepuu on peaaegu nähtamatuid aasakesi täis õmmeldud. Siis jääb alles ka tõeline kuuse ehtimise elamus, võimalusega ehteid soovi korral ümber paigutada.

 Ja keegi ei keela sellist kuuske näiteks konksuga kõrvarõngastega ehtimast ;)